Američan v Žatci nikoli v Paříži

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 06. 01. 2012

Hudební večery v Žatci budou pokračovat i v novém roce. Můžeme se těšit 26. 1. na Jaromíra Nohavicu, v únoru na Karla Plíhala a 18. 1. na jazz bluesový Justin Echols Quartet.

Justin Echols Quartet je dočasné a náhodné česko - americké hudební uskupení, jehož hlavní hvězdou je americký jazzový zpěvák a pianista Justin doprovázený Tomášem Pochmanem – piano, Lukášem Kytnarem - kontrabas (v Žatci na podzim s Melanií Scholz) a Tomáš Hobzekem ev.  Radkem Němejcem, bicí.

Justin  Echols má klasickou hudební průpravu černošského jazzového zpěváka z jihu (Oklahoma) a muzikanta od zpívání v kostelním sboru, sólová veřejná vystoupení s jazzovým repertoárem ještě v pubertálním věku, až po studium piana. Do vínku dostal náklonnost k jazzu, soulu a blues, talent a sametový hlas, kterým interpretuje jak jazzovou klasiku, tak své skladby. Do Čech přijel na pozvání Tomáše Pochmana, s nímž se seznámil na Jazzovém festivalu v italské Tuscii na hodinách Kennyho Barona, jazzové to veličiny.

Domluvili se na třítýdenním turné, jehož jednou ze zastávek bude i Žatec. Bude to hodně uvolněné hraní, spíš pro radost než pro obživu a pro nás diváky to bude vyjímečná a neopakovatelná příležitost poslechnout si fúzi Čechů s americkým jazzblueosvým zpěvákem. Bude to svým způsobem takový jamssesion.
Kdyby se snad někdo jazzu bál budiž mu povzbuzením že na You tube Justin krásně vystřihnul slavné bluesové  Mojo boogie, na důkaz všestrannosti svého repertoáru. A umí zpívat i takové balady, které se dostanou posluchači hodně pod kůži.

Milovníci dobré hudby, a že jich ve městě a okolí není málo, by si neměli nechat tento výjimečný koncert ujít. A nenechat se odradit obavou z neznámého jména, jak tomu někdy bývá. Hudební zážitek bude stát určitě za to. Pro ukázku z Justinova TV vystoupení a ochutnávku stačí zadat na serveru Yutube.com Justin Echols. Více informací na www.jaz405.com

Začíná se v 19:30 v Městském divadle Žatec.

Jiří Navrátil