Dymytry

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2011

Po osmé večerní vylezou na podium Rockové scény maskovaní metalisté z Dymytry.Uzavřou metalové okénko a bude to šou jak se patří. Spíše než metal by se pro jejich muziku hodila slovaze songu Staré páky. „Hodně ostrej rokenrol“.

 Hodně kytar,zpěv, který nešetří emocemi a texty, které umí sršet i humorem. Není to sice žádná poezie, ale většinou jeto o něčem.Nechybí ani chytlavé melodie jako třeba refrénv „ Dejte mi pít“. A do toho všeho burácí metalové bicí tak jak je to v metalu zkrátka povinné.
Není divu, že v reakci na neustálé nejasnosti ohledně škatulek si vymysleli vlastní škatulku –styl Psy core. Psy Core v podání Dymytry je metal s občasnými a zajímavými úlety jinam.

Masky,které údajně pocházejí z dílen Národního divadla,si pořídili prý proto, aby se trochu odlišili od jiných kapel a dle jejich slov je narážky na „opičení se“ po podobně maskovanýchSlipknotech, nechávají chladnými. Nakonectymasky by jim slavní metalisté mohli závidět.Chtějíprý jen dělat trochu jinou šou. A to se jim daří. Sluchový a vizuální dojem z jejich koncertu se spojuje v jeden těžko zapomenutelný zážitek.

Vloni vydali za podpory serveru matalgate.cz své první album Neser, vyhráli české kolo soutěže WackenMetal Batllecož jim zajistilo účast na metalovém festivalu v německém Wackenu. Hrávají jako předkapela Arakainu, někteří působí i v jiných seskupeních či projektech.

Dymytry na rockové scéně by neměl zmeškat ten, kdo to má rád tvrdé ostré ale ne hloupé a rád se u toho baví.

Kde: Rocková scéna

Kdy: 20:15 - 21:30

Kdo: Dymytry

Jiří Navrátil