The Snuff

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 08. 2011

3.září ve 14 hod to na rockové scéně rozbalí mladá a v podstatě stále začínající kapela TheSnuff.

TheSnuff je mladá pražská kapela založená teprve před dvěma roky. Hrají hutný, občas melodický rock s metalovými prvky (občas rozsekaný rytmus, vršení motivů, metalové chrčení) a svým vlastním skladbám, anglicky zpívaným, dávají názvy, které nemohou nikoho nechat na pochybách, že má co do činění s drsnými hochy, se sklonem ke konfrontaci: Např. Butchers´ knife, Enemy nebo Destroyer.
Tu tam je v jejich skladbách znát jistá inspirace slavnými vzory. Občas sice lze zaslechnout povědomý motiv, ale jejich originalitu nelze zpochybnit. Letos jim vyšlo debutové album Requiem ForMe.
Vzhledem k věkovému rozmezí (ročníky 89-94 ) je z jejich hudby poznat překvapivou vyzrálost a jistý tah na branku. Skupina se sestává z pěti členů, dvou kytaristů, baskytaristy, bubeníka a zpěváka přičemž intenzivně hledá šestého do party, samplistu. Hrává po klubech i festivalech. V srpnu budou hosty Sázava Festu.
V květnu hráli na křtu nového alba Viléma Čoka.Zapouhé dva roky své existence si TheSnuff už udělali docela slušné jméno a získali početnou obec fanoušků. Jestlijimelán a chuť vydrží, brzy semohou zařadit mezi první ligu českého rocku. Na rockové scéně na Autobusovém nádraží si ji mohou návštěvníci dočesné poslechnout od 14 hod.

Jiří Navrátil