Juicy Freak – Funkové osvěžení z Prahy

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 05. 03. 2011

Na české hudební, převážně klubové scéně, působí již od poloviny minulé dekády partička hrající tak šťavnatou muziku, že jim ta šťavnatost vešla i do názvu. Je to skupina Juicy Freak a v pátek 18.3. od 19:30 si „zafunkují“ v Žateckém městském divadle.

Juicy Freak vznikli v roce  v roce 2005 s cílem hrát hudbu ovlivněnou soulem funky,blues a jazzem.Prošli si soutěžemi, zabydlovali v povědomí publika i pořadatelů, byli hostem Óčka, zaujali na festivalu Votvírák v Milovicích a postupně se stali součástí české klubové scény a hostem letních festivalů. Na své facebookovéstránce se označují jako Funky /Groove kapela.Jsou to tak trochu mladší příbuzníslavných Monkey Business.

Mezi svými hudebními oblíbenci a vzory mají i Jamese Browna.Jeho I Feel Good v podání zpěvačky Anny je záležitost, z níž běhá mráz po zádech. Jinak ale produkují převážně vlastní skladby zpívané anglicky. Jedinou výjimkou je skladba Chytrej jak rádio.

Juicy Freak hrají v docela početné sestavě tvořené dechovou rytmickou a pěveckou sekcí.

Hvězdou pěvecké sekce a celé kapely je zpěvačka exotického jména a původu Annamária D'Almeida.

V rytmické sekci pak rozeznívá své perkuse syn známého perkusisty Imrar Muse Zangi, perkusista Filip Zangi.
Juicy Freak tvoří celkem devět lidí, kteří vytvářejí a podiu stálý a příjemný neklid který se pak přenáší do publikaa jednoho nenechají v klidu ani, když sedí u počítače a poslouchá jejich nahrávky na Bandzone.cz

Hrají dravou hudbu plnou vzruchu, a jak už to u funku bývá, veselou a plnou energie.Dechová sekce ve složení trumpeta, 2 tenorsaxofony a trombonosvěžují zvuk skupiny a skvěle se doplňují s rytmikou. A korunu tomu všemu dává hlas zpěvačky Anny.

V současné době se svou muzikou objíždí republiku a odvšad se na ně hrne upřímná chvála. Není divu Juicy Freak to umějí vybalit a rozbalit a není důvod pochybovat o tom, že tak učiní i v Žatci a potěší zaplněné a natěšené hlediště.

Tak tedy Městské divadlo Žatec 18.3. v 19:30.Přijdťe ochutnat „funkový džus“.

Na adrese http://preskoc.cz/onb je k dispozici ochutnávka 5 studiových a5 živých nahrávek.

Jiří Navrátil