Mandrage - Zázračné děti dospěly v rockery

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 30. 07. 2010

Skupina Mandrage je skupinou dvou zázračných dětí a dvou zkušenějších rockových muzikantů. Ti se zhruba před 7 lety potkali v Plzni a ačkoli se k sobě věkem nehodili, chuť dělat svou muziku je svedla časem v jednu kapelu. A protože měli talent a pracovali na sobě stali se po šesti letech hraní uznávanou kapelou která nemá o fanoušky a hlavně fanynky nouzi… A nejen v Plzni a okolí.

 

 

Jejich muzika je dostatečně tvrdá aby oslovovala rockery a dostatečně chytlavá aby se mohli objevit za širokými zády Haliny Pawlovské v TV show Pretty Woman. Mimoto mají již na triku nominace na cenu Anděl a Žebřík.  

V jejich muzice se objevují různé vlivy, někdy znějí jako rockoví minimalisté, jindy jakoby pod povrchem bublá metal a při pozorném poslechu lze zaslechnout Říhovské rify. Lze vystopovat i pokus a jakýsi druh rockového rapu. Z poslechu písniček z CD je poznat , že si buď umějí nechat dobře poradit od producenta, nebo sami zkoušejí různé fígle se zvukem. V titulní skladbě posledního alba Hledá se žena, znějí dokonce smyčce.

Léta běží, ze zázračných 12letých hochů se stali dvacetiletí muži a tak už ani věkový rozdíl kapely nebije tolik do očí. Z textů je cítit pokus řešit život tak jak přichází a trochu protest jak to má u mladých rockerů být.

Skupina Mandrage má za sebou dvě CD u vydavatelství Universal music, které si dnes mne ruce nad svou prozíravostí. Před lety se ujalo mladé kapely i přesto že kytaristu a bubeníka bylo třeba na podiu pro jejich věkem daný vzrůst, trochu hledat. Dnes už je přehlédnout nelze nejen na podiu ale na české hudební scéně a dá se čekat, že ještě (hudebně) porostou.

 

Jiří Navrátil

Rocková scéna