Městské divadlo Žatec - Květen 2010

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Programy, Vydáno dne: 20. 04. 2010

Zde předkládáme program na měsíc Květen 2010.

1.5.  18:45

Gioachino Rossini – ARMIDA

Příběh kouzelnice, která na svém ostrově drží očarované muže, inspiroval operní tvorbu mnohých hudebních skladatelů včetně Glucka, Haydna a Dvořáka. V Rossiniho pojetí zazáří v hlavní roli Renée Fleming a po jejím boku vystoupí šest vynikajících tenoristů. Armida je již několikátou inscenací Metu v režii Mary Zimmerman, která tento fantaskně kouzelný příběh označila za „skrytý poklad, který je bohatě epický a vizuálně neobyčejně působivý.“

Diriguje: Riccardo Frizza  Hrají:  Rinaldo: Lawrence Brownlee, Goffredo: Bruce Ford, Gernando: José Manuel Zapata, Carlo: Barry Banks, Ubaldo: Kobie van Rensburg

Vstupné:   280,-

 

10.5.  9:00  10:30

POHÁDKOVÉ HUDEBNÍ NÁSTROJE

Výchovný koncert Základní umělecké školy Žatec pro Mateřské školy  a I. stupeň Základních škol.. 

 

11.5.  8:30 10:00

VELKÁ POLICEJNÍ POHÁDKA

Dramatizace známé Čapkovy předlohy, v niž osamělý strážník Choděra nalezne podivné vejce, které nikomu neschází. Z vajíčka se vylíhne drak, o kterého také nemá nikdo zájem. Choděra se tedy o něj stará, věnuje mu lásku a  péči, díky které se nakonec drak promění v krásnou princeznu. Uvede Divadlo Rozmanitostí  Most. 

Vstupné : 45,-Kč

 

17.5. 19:30

JAKEOVY ŽENY – Neil Simon

Jde o inteligentní komedii o partnerských vztazích, o citových vazbách, o důvěře a nevěře, o fantazii. Neobvyklé obsazení (jeden muž, šest žen) na nápaditém půdorysu prolínajících se dialogů reálných i vysněných slibuje v   inscenaci návštěvnicky atraktivní zábavu, zároveň je však i tato, jako jiné Simonovy hry, velice dojemná a citlivě poučná.

Hrají herci Divadelní společnosti Háta Olgy Želenské: Martin Zounar, Zbyšek Pantůček, Adéla Gondíková, Avana Andrlová, Veronika Jelínková, Lucie Zedníčková, Pavla Rychlá a další.

Předplatné skupiny A  i mimo předplatné   

Vstupné: I.místa 200,-   II.místa  190,-   III.místa   180,-

 

 19.5. 10:00  14:00

 

STRAKATÉ BAJKY

Pohádka o třech českých komediantech, kteří procestovali celou Francii a teď přijeli k Vám se svým představením „Strakaté bajky.“ Kratičkými bajkami inspirovanými mistry Ezopem a Jeanem de La Fontaine, Vás nejen pobaví, ale přinesou Vám i mravní ponaučení. Komedianti pohotově střídají role i kostýmy zvířátek, na jejichž charakterech nastaví dětem zrcadlo lidských vlastností. Každá bajka končí ponaučením jasně pochopitelným pro dětského diváka.  

Hrají : Pavlína Jurková/Hana Benešová,  Jarmila Vlčková,  Lukáš Jurek/Petr Mikeska

Vstupné : 35,-Kč

 

22.5.

XIV. NÁRODNÍ ŠAMPIONÁT MAŽORETEK 

Tradiční přehlídka souborů z ČR.

10:15  Slavnostní průvod městem k radnici.

10:30  Pochodové Defilé  na nám. Svobody

14:00  Pódiové formace  - letní kino 

 

24.5. 8:30  10:00  11:45

KRIMINALITA MLÁDEŽE

Beseda o tom, jaké právní následky mají nejčastější trestné činy mladých lidí a jaké další následky může mít dopad celého trestního stíhání – případně odsouzení – pro budoucí život člověka. Na konkrétních případech bude poukázáno na možné důsledky krádeží, vydírání, zpronevěry, trestné činy pod vlivem alkoholu a drog. Přednáší Josef Klíma

Vstupné: 40,-

 

25.5.  17:00

ZÁVĚREČNÝ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ ŽATEC

 

26.5. 10:00 14:00

OTESÁNEK

Klasickou pohádku o oživlém kořenu, který je nebojácný a má neuvěřitelnou sílu a především je stále při chuti. Uvádí Divadlo  Lampion Kladno.  

Předplatné skupiny E a M. i mimo předplatné   

Vstupné : 35,-Kč

 

31.5. 19:30

MILÁČEK ANNA

( Anna v Ringu)

Světově proslulá komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence právě, když má váš manžel v ložnici svou přítelkyni. Ještě, že je tu služka Anna.

Hrají: Martina Hudečková, David Prachař, Linda Rybová, Saša Rašilov, Vanda Hýbnerová

Předplatné skupiny A  i mimo předplatné    

Vstupné: I.místa 250,-   II.místa  240,-   III.místa   230,-

 

 

Výstava:   AQUARIUS – 40 LET VE FOTOGRAFII