Digitální kino Žatec - Prosinec 2009

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 29. 11. 2009

Zde předkládáme kompletní program Digitálního E-cinema kina Žatec na prosinec 20009

5.12. a 7.12. 19:30

2 BOBULE

Komedie / Česko, 2009, 90 min

Opět budeme sledovat eskapády dvojice kamarádů Honzy Jirka se zaplete s mladou krásnou dívkou, jejíž otec má ovšem  o nápadnících své dcery úplně jiné představy … a Jirka raději prchá za kamarádem Honzou na jižní Moravu. Honza zatím žije s Klárou na dědečkově vinařství a jakožto vinař začátečník se pouští do vrcholného umění slámového vína. Nejen, že čelí neúspěchům, ale po nečekaném příchodu kumpána Jirky se jeho život obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž doslova zvrhla v zápas o život.

Režie: Vlad Lanné

Hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer,

Lubomír Lipský st.,Jiří Krampol, Jana Švandová, Miroslav Táborský,

 

Vstupné:    79 + 1 ,- Kč

 

12.12.   19:30

FALCO

Hudební drama – autobiografie / Německo / Rakousko /

Struhující příběh vzestupu a pádu rakouské popové hvězdy Hanse Hölzela, známého po celém světě pod jménem FALCO, který neodkrývá jen zákulisí showbusinessu, ale nabízí i pohled na soukromí život této rakouské legendy.


Příb
ěh začíná a končí 6. února 1998 ve Falcově autě v Dominikánské republice. V několika posledních minutách před smrtí si Hans Hölzel znovu promítá svůj životní příběh. Vrací se ke svým hudebním začátkům v hudebních skupinách a hlavně také k přijetí uměleckého jména Falco, se kterým prožil vzestupy i pády kariéry, ale které se pro něj stalo dvousečnou zbraní. Slavil s ním obrovské úspěchy po celém světě, jeho song “Der Kommisar“, nebo „Jeanny“ obletěly půl světa a hit „Rock me Amadeus“ se stal dokonce prvním německým songem v historii, který vyhrál americkou hitparádu. Falco se však stal i stinnou stránkou Hanse Hölzela, jeho panem Hydem, který s ním cloumá, mezi slabochem a arogantním blbcem, mezi triumfem a porážkou, rodinným životem a  životem  plným chlastu, drog a ženských hledá úspěch,ale zároveň se před ním skrývá, potřebuje obdiv a pozornost, ale je pořád zranitelnější, hledá stále nová a nová útočiště, až se nakonec ocitne opilí a sjetý v autě na jednom parkovišti v Dominikánské republice, kde jeho život ve vteřině končí.

Hrají: Manuel Rubey, Nicholas Ofcarek, Patricia Aulitzky, Christian Tramitz, Susi Stach

Vstupné:    49 + 1 ,-

 

 

 

 

 

 

 

14.12.   19:30

MILOŠ FORMAN: Co tě nezabije…

Dokumentární  / Česko, 2009, 110 min

O Milošovi Formanovi před rokem 1989 točil Jaromil Jireš pro Němce, Věra Chytilová pro Belgičany a po sametové revoluci vznikl konečně český dokument. Drž se toho snu v režii M. Šmídmajera. Zachytil Miloše Formana při jeho putování na kole z Paříže na MFF v Karlových Varech a právě jízda na kole tvořila symbolický motiv k jeho životním a tvůrčím peripetiím. Za posledních 15 let došlo ve Formanově životě k velkým změnám a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty a peripetiemi...

Režie: Miloslav Šmídmajer

Hrají: Miloš Forman,  Petr Forman

Vstupné:    74+1 ,-

 

 

19.12.  18:45

Jacques Offenbach – LES CONTES D’HOFFMANN    (Hoffmannovy povídky)

Offenbachovo fiktivní zpracování života a osudových lásek německého romantického spisovatele E. T. A. Hoffmanna je fascinujícím psychologickým dobrodružstvím.

Dirigent: James Levine  Režie: Bartlett Sher 

Hrají: Hoffmann: Joseph Calleja / Olympia: Kathleen Kim  / Antonia: Anna Netrebko   /  Giulietta: Ekaterina Gubanova   /  Múza: Kate Lindsey,

Vstupné:    280,-