Walda Gang aneb elektrický Walda

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 03. 08. 2009

Poslední dvě vystoupení na hlavní scéně neobstarají sice už žádné star typu Vondráčkové či Davida ale o to větší to bude zábava. A samozřejmě taky nářez. A to především v podání seskupení se jménem Walda gang. Níže se dozvíte proč.

Když uslyšíte jméno Walda gang, dojde vám, že to bude něco mít společného s Waldemarem Matuškou. Walda už nám bohužel sice živě nezazpívá, ale při pohledu z takové páté řady pod pódiem nabudete dojmu, že ten chlapík tam na pódiu, to musí být on. Jako ta dívenka na diskusi na stránkách Walda Gangu, která neskrývala překvapení, že na koncertu neviděla a neslyšela skutečného Matušku. Nebyl to samozřejmě on, ale jeho dvojník Vladimír Nerušil. Matuškových revivalů by se dala sestavit celá řada ale Walda gang je něco jiného. Jednak nehraje pouze Matuškovy kousky ale i jiné country pecky ale hlavně je hraje ve svižné rockové úpravě. Nakonec druhý zpěvákem kapely je Vladimír Šafránek z jižanského Harleye. Koncert Walda gangu je ovšem i vizuálně zajímavý. Každý správný zpěvák má jevišti křoví. Křovím Walda gangu jsou čtyři tanečníci či roztleskávači synchronizovaně oblečení v nejroztodivnější oblečky - např. klasické tyrolské kraťasy - kteří se za  zpěváky pokud možno též synchronizovaně pohybují.

Vystoupení Walda gangu se bude časově krýt s řáděním Krucipüsku na rockové scéně. Bude-li pro vás Krucipüsk moc, ale nějaký rock by vám přišel k chuti, zavítejte na náměstí.

Jiří Navrátil