František Ringo Čech – Na Brusel Vávro !

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 19. 05. 2009

Městské divadlo Žatec uvede v úterý 9. června vlasteneckou komedii o lásce nezbedného poslance ke krásné Missce a šlechetnému prezidentovi.

Činohra  je velmi tvrdou politickou satirou na současné poměry a situaci na politické scéně. Nemíří nalevo ani napravo a ukazuje idioty a kretény, se kterými se v osobním životě divák setkává na každém kroku. Vystupují v ní blbci z celého širokého politického spektra. Účinkují: František Ringo Čech, Petr Martiňák, Jaroslav Sypal, Jiří Halekal, Uršula Kluková, Marta Olšrová, Michal Gulyáš, Gala Macků a další. Poslední velká činohra letošní sezony začne od 19:30 hod.  

Další informace :

 

Vlastenecká komedie F. R. Čecha se zpěvy a tanci o lásce nezbedného poslance ke krásné missce a šlechetném prezidentovi.

Nově zvolený poslanec do parlamentu v Kocourkově Václav čeká na svůj vlak a loučí se s přítelem Toníkem předsedou strany, Poctivého demokratického bohatství ,, za kterou byl Václav zvolen. Když na nádraží rozmlouvá s hostinským Palivcem, přichází překrásná miss Kocourkov a televizní rosnička Máňa provázená svojí nerozlučnou přítelkyní Marcelou.
Oba mladí lidé se do sebe zamilují a rozhodnou se, že spolu utečou, schovají se před světem a budou žít jen a jen se svojí velikou láskou.
Když Václav odchází vrátit poslanecký mandát přichází do hostince bankéř a burzián Daniel, obchodník s topnými oleji, nečestný člověk, zhýralý a zvrhlý boháč, zamiluje se do Máni a naruší její čistou duši a panenské představy o věrnosti mnoha dary a penězi. Těmto svodům nebohá a nezkušená Máňa podlehne. Oba milenci (Máňa a Václav) žijí na golfu mezi boháči a jsou šťastni. Do děje zasahuje předseda strany Toník, který naléhá, aby se Václav vrátil do politiky a sloužil vlasti. Získá dokonce od Čečenců z Kremelského mauzolea ukradeného Lenina. Když se finanční situace mladých milenců zhorší, přijme Máňa nabídku bankéře Daniela aby žila v jeho vile s tučnou rentou. Pouze nouze donutí oba mladé lidi, aby nabídku přijali a vymyslí chytrý plán, kdy s Máňou bude ve vile též Václav vydávající se za jejího bratra prostého dudáka z Chodska. Tak se taky stane! Přítelkyně Marcela ze závisti zrazuje svoji nejlepší kamarádku. Nešťastná Máňa ze zoufalství svádí italského diplomata hraběte Cornuta, který jejímu kouzlu též podlehne a šílený láskou přichází si pro ni aby jí odvezl do slunné Itálie. Máňa šílí, protože její srdce a duše patří Václavovi, pouze tělo hřeší a to vydatně! Marcela vyzradí její poměr s hrabětem Cornutem i Václavem panu bankéři Danielovi. Zhrzený hrabě Cornuto vyzývá Máňu na souboj a též Václav vyzývá olejového magnáta Daniela. Schyluje se k masakru.
Do toho svádí úspěšně Máňa předsedu strany Toníka a Marcela to opět udá Václavovi. Válka je na spadnutí. Těsně než promluví zbraně je s okamžitou platností odvolán hrabě Cornuto do Itálie, aby se zodpovídal před Benitem Musolinim za své nemravné chování a ztrátu Sicilie. Do všeobecné vřavy přichází prezident republiky Kocourkov a nastoluje ve společnosti soulad, mír a lásku. Když už je téměř vyhráno přichází nečekaně komisař EU pro Kocourkov Dr. Kurve a vyhrožuje a trestá čechy za neplnění usnesení a nařízení EU! Prezident republiky je však chytrý a češi nad EU zvítězí!
Dr. Kurve zahanben prchá. Všichni se vezmou a pravda a láska zvítězí v Kocourkově nad lží a nenávistí!