DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na KVĚTEN 2009

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 27. 04. 2009

Zde předkládáme program Digitálního kina Žatec na KVĚTEN 2009

2.5. 19:30

MATRIX: NOVÁ NÁVŠTĚVA

Dokumentární USA, 2001, 123 min
Vyzkoušejte si stavební kameny a kreativní bouři tohoto kyber-thrilleru, který posouvá kinematografii do překvapivých, nových dimenzí, díky doposud nevídané úrovni původního filmu a díky exluzivním úvahám těch, kteří Matrix zažili. Ponořte se hlouběji do současných skutečností, které se odvíjejí v reálném čase a do možných následků, prodírajících se nenápadně do života všude ve světě. Strhující pohled do Matrixu přináší nové rozměry, , které prozradí jeho další taje a hrozby. Nové návštěva Matrixu přináší nové otázky jevu, který právě vzniká. Přiměje vás snít bleskovou rychlostí.   
Režie: Josh Oreck
Hrají: Carrie-Anne Moss, Woo-ping Yuen, Hugo Weaving, Larry Wachowski, Andy Wachowski, Keanu Reeves, Laurence Fishburne

Vstupné:    39 + 1 ,-

 

4.5. 19:30

ZABITÍ JESSEHO JAMESE

Western / Drama / Akční /USA / Kanada, 2007, 160 min

Snímek Andrewa Dominika  se ponořuje do soukromého života Jesseho Jamese , jednoho z nejproslulejších desperátů v Americe. Nepředvídatelný a charismatický Jesse právě plánuje další velkou loupež, ale zároveň musí vést válku proti svým nepřátelům, kteří si od jeho dopadení slibují nejen hromadu peněz, ale také věčnou slávu.
Režie:
Andrew Dominik
Hrají: Brad Pitt, Casey Affleck, Zooey Deschanel, Sam Rockwell, Mary-Louise Parker, Michael Parks, Jeremy Renner, Ted Levine, Paul Schneider, Sam Shepard, Pat Healy,

Vstupné:  49+1,-

 

9.5. 18:15

Gioacchino Rossini  

LA CENERENTOLA  (Popelka)

Od října loňského roku mohli návštěvníci žateckého Digitálního kina pravidelně navštěvovat přenosy z Metropolitní opery. Ke zhlédnutí zde byly  například opery Salome, Doktor Atomic, Orfeo a Euridika, Madam Butterfly  a mnoho dalších.  V sobotu 9. května nabídne žatecké kino zatím  poslední přenos v letošní sezoně. Tentokrát to bude operní verze slavného příběhu o Popelce, který znáte i s filmové verze s Evou Hruškovou nebo později Libuší Šafránkovou.  V operní verzi od Gioacchina Rossiniho uvidíte  uhrančivou severskou krásku Elīnu Garanču (která před rokem při svém recitálu v Praze nadchla i české publikum). Popelčiným princem bude tentokrát  Lawrence Brownlee. Děj  skvěle  na jevišti Metropolitní Opery,  doplňují barytonista Alessandro Corbelli a basbarytonista John Relyea.   I V příští sezoně, která začne již v říjnu tohoto roku se můžete těšit na mnoho operních zážitků. V programu se objeví například  opery Tosca, Aida, Turandot, Hofmanovy povídky, Růžový kavalír, Carmen, Simone Boccanegra, Hamlet a Armida. Kompletní informace o možném předprodeji abonentních vstupenek si můžete najít na www.divadlozatec.cz, kde jsou i  podrobnější popisky k jednotlivým přenosům.

Vstupné:    250,-

 

 

 

 

 

 

 

11.5. 19:30

96 HODIN

Akční / Krimi / Drama / Thriller 
Francie, 2008, 93 min

Bryan  nepatří k tatínkům, kteří by byli přísní, ale rozhodně patří k zastáncům hesla, že opatrnosti není nikdy nazbyt. Proto taky není moc nadšený z toho, že má jeho dcera Kim  jet s kamarádkou na pár týdnů do Paříže. Bryan je nejdříve proti, ale Kim ví co na tatínka platí. Takže jí to nakonec dovolí s podmínkou, že se bude pravidelně hlásit. Při jednom rutinním hlášení Kim vidí jak její kamarádku unáší banda obchodníků s bílým masem a těsně před tím než vezmou i ji celou situaci vylíčí tatínkovi, kterého má právě na telefonu . Což je dobře, protože Bryan není jen tak obyčejný tatínek.
Režie:
Pierre Morel
Hrají: Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen, Xander Berkeley, Leland Orser, Jon Gries, Radivoje Bukvic, Holly Valance, Anatole Taubman, Katie Cassidy

Vstupné:    49 + 1 ,-

 

16.5. 19:30

RUDÝ BARON

Válečný / Akční / Dobrodružný / Historický / Německo / Velká Británie / Česko, 2008,

Film vypráví o životě slavného německého stíhacího letce za 1. světové války, Manfreda von Richthofena, známého též jako Rudý baron a Eso všech es. Jeho rudý trojplošník se stal postrachem letců Dohody. Francouzi mu přezdívali Rudý ďábel, Britové na jeho hlavu vypsali odměnu... Během války sestřelil nejméně 80 letounů, nejvíce ze všech pilotů na obou stranách. Prý si z každého sestřeleného letadla odnášel kousek domů  do své "sbírky".
Režie: Nikolai Müllerschön
Hrají: Matthias Schweighöfer, Lena Headey, Til Schweiger, Josef Vinklář, Ladislav Frej st., Joseph Fiennes, Jan Vlasák, Axel Prahl, Tino Mewes, Brian Caspe, Jan Unger,

Vstupné:    49 + 1 ,-

 

18.5. 19:30

TRIBUTE TO PAVAROTTI

Záznam koncertu  k poctě Pavarottiho, za jehož myšlenkou stála vdova po italském tenorovi, a který zorganizoval promotér Harvey Goldsmit, Sešly  se zde hvězdy populární a vážné hudby u příležitosti Pavarottiho nedožitých 73. narozenin a vystoupily na pamětihodném místě před publikem, ve kterém seděli hudebníci, slavné osobnosti a členové královských rodin. V úchvatném přírodním amfiteátru spolu poprvé od Pavarottiho smrti, která ukončila kariéru seskupení “Tři tenoři”, zazpívali Placido Domingo a José Carreras. Andrea Bocelli zazpíval úryvek z opery Tosca a později se k němu připojili další v úryvku z Pucciniho opery La Boheme. Sting vystoupil spolu s operní hvězdou Angelou Giorghiu v árii “La Ci Darem” z opery Don Giovanni a zpěvák skupiny U2 Bono přednesl projev k poctě mistra. Dále také účinkovali Andrea Griminelli, Zucchero, Jovanotti, Laura Pausini, které doprovázel Pražský filharmonický orchestr.

Vstupné:    99 + 1 ,-

 

23.5. 19:30

CA$H

2008 / Akční / 98 minut / Francie

Jen jedna věc je jistá. Výsledek bude jasný. Odplata bude za smrt přítele a bratra. Někdo prohraje. Ale kdo to bude?

Hrají:  Ciarán Hinds,Jean Reno, Valeria Golino Režie: Eric Bernard

Vstupné:    49 + 1 ,-