MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC - program na KVĚTEN 2009

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Hudební scéna, Vydáno dne: 26. 04. 2009

Zde předkládáme aktuální program Městského divadla Žatec na měsíc KVĚTEN 2009

6.5. 10:00  14:00

KRÁLÍCI Z KLOBOUKU

Jevištní podoba atraktivního titulu ve kterém se setkáme s dvěma známými králíky z klobouku. V muzikálové podobě můžete vidět příběh o Bobu i Bobkovi. Osm nových písniček k nim vytvořila renomovaná dvojice tvůrců Petr Skoumal a Pavel Šrůt. Uvede divadlo Špílberk.

Účinkují: Vanda Drozdová, Ludvík Faruga a Vladimír Salčák

Předplatné skupiny E a M.  mimo předplatné   

Vstupné : 35,-Kč¨

 

9.5. 18:15

Gioacchino Rossini   |  

LA CENERENTOLA  (Popelka)

Nastudováno ve italském jazyce, Anglické a české titulky

Ještě nevychladl její triumfální debut v MET v sezóně 2007/2008 - Rosina v Lazebníku sevillském - a uhrančivá severská kráska Elīna Garanča (která před rokem při svém recitálu v Praze nadchla i české publikum) vystoupí v dalším Rossinim. Tento koloraturní kouzelník zhudebnil známý Popelčin příběh v duchu italského bel canta. Popelčiným princem je Lawrence Brownlee. Skvěle se na jevišti doplňují barytonista Alessandro Corbelli a basbarytonista John Relyea.

Účinkují: Elīna Garanča (Angelina), Lawrence Brownlee (Don Ramiro), Simone Alberghini (Dandini), Alessandro Corbelli (Don Magnifico), John Relyea (Alidoro)a další.

Vstupné:    250,-

 

11.5. 8:30  10:00

KUBULA A KUBA KUBIKULA

VLADISLAV VANČURA A MIRISLAV POKORNÝ

Mrzne až praští a medvědář Kuba Kubikula se s medvídkem Kubulou vydávají na dobrodružné putování světem.  Koho a co na své cestě potkají a jak jim z bryndy pomůže strašidlo, které si sami vymysleli, se dozvíte v pohádce plné písniček, legrace, napětí a fantazie. 

Uvede Divadlo Aha.

Vstupné: 40,-

 

 

 

 13.5. 19:30   ZRUŠENO

KANCELÁŘSKÝ KRYSY

INGRID LAUSSUND

Pět různých osobností v jedné firmě, v jedné kanceláři. Soutěživost, podlézání, vychytralost, podrazy, agresivita. To jsou zbraně nejen některých současných manažerů firem, ale i … Najde se tedy v některém z nich osobní odvaha vzepřít se zajetým kolejím, krutým šéfům, pracovnímu stresu a kolotoči? Najde se odvaha chovat se lidsky?

Hrají: Čestmír Řanda, Markéta Tannerová, Gustav Hašek, Veronika Petrová, Petr Stach
Uvádí: Divadlo Lávka

Vstupné: I.místa 150,- II.místa  140,-   III.místa   130,-

 

 

17.5. 19:30

„LO STUPENDO“

      aneb Tenor na roztrhání

Agentura Harlekýn Praha uvede hru od Kena Ludwiga v překladu

 Iva T. Havlů a v režii Jana Nováka. Příběh   je zasazen do prostředí amerického Clevelandu 30. let minulého století. Ředitel místní opery netrpělivě očekává příjezd slavné hvězdy, který má vystoupit ve Verdiho Othellovi. Tenor na poslední chvíli přijede, ale v hotelovém pokoji se zhroutí a není schopen zpívat. Dojemné lidské okamžiky se tu střídají s výbuchy slovní i situační komiky.

Hrají: Václav Vydra, Simona Postlerová, Svatopluk Skopal, Martin Zahálka, Zlata  Adamovská, Jana Boušková, Jana malá, Eva Janoušková, Gabriela Vránová, Michal Novotný a Ladislav Hampl.

Vstupné: I.místa 210,- II.místa  200,-   III.místa   190,-

Předplatné skupiny A i mimo předplatné   

 

22.5. 9:00

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ MATURITNÍCH VYSVEDČENÍ GYMNAZIA ŽATEC

 

26.5.  17:00

ZÁVĚREČNÝ KONCERT ZUŠ

 

 

 27.5. 10:00  14:00

ČERT A KÁČA

Dovádí-li anděl s čertem, není na tom skoro nic podivného. Ale když si hrají s lidmi jako s loutkami, je to na pováženou! V naší pohádce uzavře anděl Svatojánek s čertem Belelefousem důležitou sázku, v níž jde o samotný osud lidí.   Na motivy známého příběhu o čertovi a hubaté Káče, která se dostane do pekla, napsala Zita Morávková veselou a trochu strašidelnou pohádku pro nejmenší. Děj doprovází celá řada lidových a národních písniček.

 Hrají: Drahomír Mráz, Magdalena Lážnovská, Claudia Eftimiadisová, Justin Svoboda, Martin Dusbaba, Jakub Hubert, Hana Hubertová a Michal Džula

Předplatné skupiny E a M. i mimo předplatné   

Vstupné : 35,-Kč

 

29.5. 9:00

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ MATURITNÍCH  VYSVEDČENÍ  OA ŽATEC

 

  

Činohra –  Na Brusel, Vávro!

                                    – Čechovo prozatímně osvobozené divadlo

Pro děti – Královna Koloběžka –Divadlo Rozmanitostí Most

 

Koncert – „Společná věc“

                 Tomáš Pfeiffer  a Vodnářský zvon