Návrat O. Havelky a Melody Makers na Dočesnou

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 05. 08. 2008

Letošní Dočesná přilákala do Žatce samá velká hudební jména. Těžko hádat jestli bude největší událostí Pavlíčkův páteční večer nebo sobotní noční šou Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Přitom to bude zábava z úplně jiných škatulek.

Ta Havelkova směřuje spíše do první poloviny minulého století do dob, kdy se hrál swing, jazz a boogie-woogie, nosily se buřinky, mnohem později proslavené brýle „lennonky“.
Atmosféra těchto časů inspirovala herce, zpěváka, hudebníka a tanečníka Ondřeje Havelku už za studentských let. Stal se členem Originálního pražského synkopického orchestru a natočil s ním 6 alb.
Imidž  dvacátých a třicátých let není pro něj samoúčelná, ale slouží k větší autentičnosti hudby, kterou dělá a má rád. I nahrávky pořizuje on a jeho Melody Makers způsobem jakým se tehdy nahrávalo včetně původních nástrojů.
V sobotu večer zazní klasika zámořská i hudba českých autorů včetně dvojice W+V.
Ondřej Havelka režíruje, swinguje, stepuje, tančí, zpívá a baví. S ním jeho početný orchestr a tanečníci a tanečnice… Je to opravdová pastva pro uši a oči a dá se čekat, že v sobotu zpočátku noci přivede žatecké náměstí do varu. Bude to krátký, leč opravdový výlet proti proudu času. Nakonec kdo ví, zda se za 50 let třeba nenajde chlapík, který se bude oblékat tak legračně jako se oblékáme na začátku tohoto století a bude hrát různé kousky z této doby. S Ondřejem Havelkou si aspoň můžeme představit, jak se u toho budou bavit naši potomci.

Jiří Navrátil

 

Návrat O. Havelky a Melody Makers
Kdo:  Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
Kde:  Hlavní scéna
Kdy:   6. 9. 21:00