LETNÍ KINO ŽATEC - sezona 2008

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Letní kino, Vydáno dne: 20. 06. 2008

Zde předkládáme seznam filmů. které uvede již brzy žatecké Letní kino.

Letní kino Žatec sezona 2008

Hrajeme od 21:00 hod.

ČTVRTEK 14.8. BLÁZNOVO ZLATO

Akční / Dobrodružný / Romantický / USA, 2008, 113 min

Ben “Finn” Finnegan představuje milého novodobého hledače pokladů, posedlého hledáním legendárního královnina věna z 18. století. Tento poklad nevyčíslitelné hodnoty se utopil v moři v roce 1715. Při svém hledání se Finn potápěl již úplně všude, kde to jen bylo možné, a přitom potopil i své manželství s Tess. Tak jako Tess začala znovu budovat svůj život, když si našla práci na jachtě miliardáře Nigela Honeycutta, učiní i Finn rozhodující krok vedoucí k nalezení pokladu.
Režie: Andy Tennant
Hrají: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Donald Sutherland, Ewen Bremner

70,-

Warner

 

PÁTEK 15.8. NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ

Akční / Thriller / Dobrodružný /Česko / Rumunsko, 2007, 92 min

Majitel cestovní kanceláře zaměřené na extrémní sporty získá zajímavou zakázku – sjezd nebezpečné Černé řeky. Klient, který celou výpravu inicioval, má, zdá se, velmi vážný důvod, proč chce jet právě do oblasti, kde kdysi za podivných okolností zahynul jeden český vodák. Pro Sašu je téměř zapomenuté tajemství, spojené s dávnou rodinnou tragédií dlouholetým traumatem a teď nadešla šance dopátrat se pravdy. Nabídka atraktivního dobrodružství svede dohromady nesourodou skupinu nic netušících lidí, pro které je cesta jen zajímavým výletem.

Režie: Filip Renč
Hrají: Jiří Langmajer, Filip Blažek, Václav Jiráček, Miroslav Krobot, Lucia Siposová

70,-

Falcon

SOBOTA 16.8. HRANICE SMRTI

Horor / Thriller /Francie / Švýcarsko, 2007, 108 min


Zapomeňte na Saw a Hostel. Přichází Hranice smrti. Další filmový masakr, krutá podívaná jen pro silné žaludky, téměř dvě hodiny napětí a strachu. Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Režie: Xavier Gens
Hrají: Karina Testa, Aurélien Wiik, Patrick Ligardes, Maud Forget, Samuel Le Bihan, Estelle Lefébure, Rosine Favey

60,-

Bioscop

NEDĚLE 17.8. FRANTIŠEK JE DĚVKAŘ

Komedie / Česko, 2008, 90 min

František Soukenický trpí slabostí na ženy. Je to děvkař. Tu ho zaujme žena ladných tvarů, tu zase žena důvtipná a bystrá. František je střídá jako na běžícím pásu. Není divu, když ho jednoho dne žena vyhodí z domu, na který si právě vzal hypotéku. A aby to nebylo málo, je mu odebrána licence psychiatra. Po mnoha letech je nucen vrátit se ke své matce. Ta svého syna nekriticky adoruje, což nemůže vystát Miloš, Františkův starší bratr. František zjistí, jak těžké je pro odstaveného psychiatra nalézt nové uplatnění. Nakonec se nad ním smiluje bratr a nabídne mu místo učitele v autoškole, kterou provozuje. Nejsou to jednoduché chvíle, ale František se nevzdává. Krev do žil mu vlije Eliščino skrývané těhotenství a možnost být otcem…

Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Josef Polášek, Ela Lehotská, Martin Pechlát, Petra Nesvačilová, Zdena Hadrbolcová, Leoš Noha, Arnošt Goldflam,

60,-

Bioscop

 

ČTVRTEK 21.8. NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE

Dobrodružný / Komedie / Drama / USA, 2007, 97 min

Dva přátelé, oba ve stadiu nevyléčitelné rakoviny, se rozhodnou utéct z nemocničního oddělení a vydávají se na společnou cestu se seznamem věcí, které by rádi udělali před svou smrtí. Jack Nicholson si kvůli své roli oholil hlavu. Termín americké premiéry je stanoven na 11. ledna 2008. Příběh je velmi podobný německému filmu z roku 1997 Klepání na nebeskou bránu.

Režie: Rob Reiner
Hrají: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow, Alfonso Freeman

70,-

Warner

 

PÁTEK 22.8. TEMNÝ RYTIŘ WB

Akční / Thriller / Drama / Mysteriózní /USA, 2008

Nolanův TEMNÝ RYTÍŘ by měl začít přesně tam, kde BATMAN ZAČÍNÁ skončil. Bruce Wayne v kostýmu netopýřího muže jde spolu s poručíkem Jamesem Gordonem z Gothamské policie po gaunerovi známého převážně podle symbolu; hrací karty s žolíkem, kterou zanechává na místech činu. Vtipálek s prořízlou tváří má v plánu Batmanovi dokázat, že slova Gotham a mír nikdy nebudou stát v jedné větě vedle sebe. Na uvolněné místo po bývalém králi gothamské mafie, Carminu Falconem usedá Sal Maroni a přebírá vládu nad většinou gangů v Gothamu.
Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Heath Ledger, Michael Caine, Gary Oldman, Aaron Eckhart, Maggie Gyllenhaal, Morgan Freeman

70,-

Warner

 

SOBOTA 23.8. SOUDNÝ DEN

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller / Velká Británie, 2008, 105 min

Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem “Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)” úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch.
Režie: Neil Marshall
Hrají: Rhona Mitra, Malcolm McDowell, Bob Hoskins, Alexander Siddig, David O'Hara,

60,-

HCE

 

NEDĚLE 24.8. SVADBA NA BITEVNÍM POLI

Komedie /Česko, 2007, 100 min


Úsměvná komedie o chlapech s hlavou v oblacích, hříšných touhách lásky a jedné svatbě, která skončila málem jako bitva u Waterloo. V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem (Bolek Polívka), který má už léta monopol na roli Napoleona. Tentokrát se připravují na velkou akci - odhalení napoleonské kašny v sousedním městě Podolí za přítomnosti televize a novinářů.

Režie: Dušan Klein
Hrají: Boleslav Polívka, Josef Somr, Zlata Adamovská, Jan Budař, Monika Hilmerová, Taťjana Medvecká,

70,-

Falcon

 

PONDĚLÍ 25.8. BATHORY

Drama / Slovensko / Česko / Maďarsko / Velká Británie, 2008, 138 min

Kdo by neznal pověst o Čachtické paní, která se koupala v krvi nevinných pannen? Režisér Juraj Jakubisko se rozhodl přenést tuto pověst na stříbrné plátno. Můžeme tak sledovat osudy Alžběty Bathoriové v nejdražším českém filmu, na jehož koprodukci se podílela snad polovina Evropy. Alžběta podle pověstí zavraždila na 600 obětí, mezi kterými byly mladé dívky a ženy na svém slovenském sídle Čachtice.
Režie: Juraj Jakubisko
Hrají: Anna Friel, Karel Roden, Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero, Deana Horváthová, Michaela Drotárová, René Štúr, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková

75,-

Bonton

 

ČTVRTEK 28.8. NEŽ ĎÁBEL ZJISTÍ, ŽE SEŠ MRTVEJ

Drama / Thriller /USA, 2007, 123 min,

Bratři Andy a Hank mají problém – tíživý nedostatek financí. Jeden si užíval, ale za cenu daňových úniků, na které mu právě přišel auditor. Druhý nemá práci a tím pádem ani peníze na výživné pro své dítě a svojí bývalou ženu. Aby se z toho dostali ven, napadl Andyho tak trochu zvrácený nápad, jehož realizací je pověřen Hank. Rozhodnou se vyloupit klenotnictví svých rodičů. Věci se ovšem vymknou kontrole a místo lupu se oba dostanou do ještě šílenějších situací, než si kdy dokázali představit. Při loupeži totiž byla zavražděna jejich matka a otec se sám pouští do pátrání po vrazích.
Režie: Sidney Lumet
Hrají: Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei

70,-

Bonton

 

PÁTEK 29.8. BOBULE

Komedie / Česko, 2008, 90 min

Letní komedie, která nás zavede na moravské vinice, je příběhem dvou kamarádů Honzy a Jirky. Honza je typický městský floutek. Jeho kámoš Jirka je podvodníček, který moc rozumu nepobral, ale má jednu skvělou vlastnost. Umí geniálně oblbnout ženský. Právě toho oba využívají při svých podvodech. Kšeftují s byty, auty a vůbec se vším, co se právě namane. Jednoho dne se Honza dozví, že jeho moravský děda, kterého dlouho neviděl, je vážně nemocný.
Režie: Tomáš Bařina
Hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Václav Postránecký, Jiří Bábek, Tomáš Matonoha

60,-

Bioscop

 

SOBOTA 30.8.

INDIANA JONES A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY

Akční / Dobrodružný /USA, 2008, 123 min

Devatenáct let čekání skončilo. Jedna z nejslavnějších postav filmové historie se vrací na stříbrné plátno. Za doprovodu typických fanfár Johna Williamse v charakteristickém klobouku a s bičem coby nepostradatelnou zbraní. Indiana Jones. Univerzitní profesor a muž, který objevil legendární Archu úmluvy, zachránil posvátné Sankarové kameny a nalezl Svatý grál. V novém dobrodružství bude pátrat po další slavné relikvii – záhadné Křišťálové lebce.
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Harrison Ford, Karen Allen, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, John Hurt, Ray Winstone,

75,-

Bonton