DIGITÁLNÍ KINO ŽATEC - program na PROSINEC 2007

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 26. 11. 2007

Zde předkládáme program Digitálního kina Žatec na PROSINEC 2007

1.12.

SOBOTA

POTKAN 007

Rodinný, Norsko, 72 min

Co můžete dělat, když celý svět nenávidí potkany a váš nejlepší kamarád Halvorsen je potkaní mazlíček? Svein zjistí, že svět nemá k potkanům vůbec žádnou úctu, a tak se rozhodne, že přesvědčí lidi, že potkani jsou roztomilí a bezvadní kamarádi. Podle Sveina, jsou totiž lidé hrozně hloupí, když mají rádi jen kočky a psy. Nejsou snad potkani, stejně tak jako hadi a prasata, taky moc prima? Svein se pokouší přesvědčit svého kamaráda Dana, aby se s jeho potkanem jménem James Bond utkal v bitvě, ale Dan z toho není moc nadšený. Svein by konečně rád uspěl ve svém projektu Rozesmívání potkanů. Když však Svein na svůj projekt zůstane úplně sám, zdá se být všechno ztracené. Nová spolužačka Melissa Sveinovi navrhne, aby se s Halvorsenem zúčastnili každoroční soutěže domácích mazlíčků. Tady by mohli všem ukázat, jak úžasní dokážou potkani být.

Hrají: Thomas Saraby Vatle, Luis Engebrigtsen Bye, Celine Louise Dyran Smith...

 

19:30

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 49 + 1 ,-

ATYPFILM

2.12.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

10:00

Přístupné

 

Vstupné: 20 ,-

8.12.

SOBOTA

POKOJNÝ BOJOVNÍK

Drama /USA / Německo, 120 min

Excelentní adaptace stejnojmenné autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.

Hrají:Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smart, Tim DeKay, Ashton Holmes, Paul Wesley, B.J. Britt, Agnes Bruckner, Tom Tarantini, Beatrice Rosen, Ray Wise

 

 

 

19:30

 

 

 

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 49 + 1 ,-

Bonton Film

10.12.

PONDĚLÍ

DVD KONCERT A VIDEO - AC/DC

Hudební večer s DVD projekcí koncertu známé rockové kapely

19:30

Přístupné od

12. let

DVD KONCERT

Vstupné: 39 + 1 ,-

 
 

15.12.

SOBOTA

KRÁLOVÉ RO( C )KU

Komedie / Hudební, USA, 2006, 93 min
Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve
filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala.

Režie: Liam Lynch
Hrají: Jack Black, Tim Robbins, Ben Stiller, Colin Hanks, David Krumholtz,

David Koechner, Meat Loaf,

 

 

19:30

 

 

 

 

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 39 + 1,-

Warner Bros

16.12.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

10:00

Přístupné

 

Vstupné: 20 ,-

22.12.

SOBOTA

MŮJ VŮDCE: SKUTEČNĚ SKUTEČNÁ SKUTEČNOST O ADOLFU HITLEROVI

Komedie / Drama / Válečný, Německo, 2007, 89 min

Píše se prosinec 1944. TotalKrieg je prakticky skoro prohranou záležitostí, ale Goebbels se nechce jen tak lehce vzdát. Na Nový rok má vůdce pronést k lidu další bojovnou řeč. Celé to má jen malý háček - vůdce toho není schopen. Nemocný a deprimovaný se vyhýbá společnosti. Teď už pomůže jen jeden - jeho bývalý dvorní herec Adolf Grünbaum, který je ale žid. Goebbels ho nechává i s celou rodinou přivézt z koncentračního tábora Sachsenhausen rovnou do vůdcovy kanceláře. Čas běží a vůdce musí být do pěti dnů zpátky ve formě.

Režie: Dani Levy
Hrají: Helge Schneider, Ulrich Mühe, Wolfgang Becker, Bernd Stegemann,

 

 

 

19:30

 

 

 

 

 

Přístupné od

12. let

E- CINEMA

Vstupné: 59 + 1 ,-

Bonton Film

23.12.

NEDĚLE

ŽELVY NINJA

Animovaný, rodinný, dobrodružný, USA, 2007, 87 minut

V New Yorku se začínají dít divné věci. Tajemný Max Winters staví armádu z monster neznámého původu. Obyvatele znepokojují zvláštní, rychle se pohybující stíny na zdech a neobvyklá hvězdná seskupení. Město New York potřebuje pomoc želvích bojovníků více než kdy dříve, ale kde vlastně jsou?Čtveřice kdysi nerozlučných bojovníků neprožívá šťastné období. Leonardo je pryč na zvláštním výcviku. Raphael, Donatello a Michelangelo tak přišli o svého přirozeného vůdce. Rodina se pozvolna rozpadá. Dokáží se želví bojovníci znovu sjednotit, aby mohli čelit nové hrozbě? Mistr Tříska spolu s April pro to udělají vše.

3D animace a potemnělá atmosféra přibližuje Želvy Ninja původnímu komiksu.

Hrají: Patrick Stewart, Ziyi Zhang, Sarah Michelle Gellar, Chris Evans, Mako,

 

 

 

10:00

 

 

 

 

Přístupné

DVD

Vstupné: 30 ,-

PALACE PICTURES