Pražský výběr 2

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 02. 08. 2007

Bodejť by z toho nevzniklo něco mimořádného když se na založení kapely spolu domluvili jazzman z Pražského Bigbandu a rocker Michal Pavlíček a navíc se tak stalo na počátku 80 tých let s nástupem nové rockové vlny. S nimi se v kapele sešel ještě Vilém Čok a Klaudius Kryšpín. Dali si jméno podle již existujícího Kocábova sdružení Pražský výběr (značka jednoho z méně kvalitních ale tehdy rozšířených vín). Jeho hudební jmenovec to byla ovšem jiná.

Kostýmy, převleky, dosud neslýchaná muzika a texty Michala Kocába i samozvaného mistra čs. populární hudby Františka Čecha. Jedním slovem zjevení. Skupina se okamžitě chytla, nahrála singl i album Straka v hrsti. Singl se ještě podařilo vydat a určitému množství zájemců koupit, album vyšlo až v roce 1988. Na tehdejší režim to bylo zkrátka příliš.
Skupina to neměla jednoduché. Nějaký čas vůbec nehrála a až koncem osmdesátých se na plakátech objevovala pod názvem Výběr. Jako Pražský výběr obnovili svou činnost až v devadesátých letech poté co se Kocáb proslavil jako odsunovač sovětských vojsk.I Pražský výběr potkal ovšem názorový rozkol, což spolu mediálními válkami zúčastněných vedlo až k jeho rozpadu. Kocáb ovšem na značce Pražský výběr lpěl natolik že dal dohromady jinou partičku muzikantů, přibral na vokály i ženu a za název skupiny připsal číslo 2. Vydali album Vymlácený rockový palice, trochu potěšilo, trochu zklamalo. A vydali se na koncerty.  Bez Michala Pavlíčka to sice už není ten prapůvodní Pražský výběr, ale i tak je to přinejmenším jedna z hodně kvalitních rockových kapel.  Zkuste zaskočit v sobotu ve 20:00 na rockovou scénu ohodnoťte jejich hudbu i výkony.  Žádná recenze upoutávka vám nenahradí vlastní zážitek.