One season band Michala Pavlíčka

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 05. 07. 2007

O půl jedenácté v noci už budou schopni souvislého proudu muziky jen ti nejodolnější a nejvytrvalejší milovníci rocku a zlatého moku. Za svou vytrvalost budou ale královsky odměněni.

Kolem půl jedenácté vystoupí na pódium sám velký kytarový mág Michal Pavlíček se svým bandem na jednu sezónu co už hraje pět let.
One season band je příležitostné rockové uskupení Michal Pavlíčka, založené v létě 2002 pro koncertování na letních festivalech. Jenže letní sezóna 2002 se protáhla až do letošního léta.
Příležitostně vystupuje dosud a po bohatém koncertním létě přijede i do Žatce na Dočesnou. Obsazení je sice proměnlivé ale jedna hvězda je přítomna na jevišti neustále. Je to Michal Pavlíček 51 letý rocker, kytarista a skladatel.
Tento kytarový virtuos a hudební skladatel zanechal na české hudební scéně výraznou stopu.Poprvé se proslavil počátkem osmdesátých let v Stromboli a Pražském výběru. V devadesátých letech rozšiřuje svou působnost na filmovou hudbu, muzikály i kompozici k slavnostnímu ukončení summitu NATO v Praze.
Do TV pořadu “Na Kloboučku”, tedy do svého studia si zval zajímavé kapely a hosty a takřka v přímém přenosu se všemi natočil spoustu muziky. Michal Pavlíček nesází jen na osvědčená jména a obklopuje se zajímavými a mladými muzikanty a z tohoto spojení vznikají zajímavé projekty a nahrávky. Jedním z těchto projektů je One sesaon band kde za bicí usedá další z generace Pavlíčků jeho syn Michal. “Skupina pro jednu sezónu” to spolu táhne už pátý rok a zatím ji to baví. Ohlasy na jejich koncerty jsou v drtivé většině pozitivní a tak se určitě i 1.9. ve 22:30 dočkáme v podobě One season Band zlatého hřebu sobotní rockové scény a více než důstojného ukončení hudebního rockového maratónu.

 

Jiří Navrátil