-123 minut

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 17. 07. 2007

Mnoho kapel vzniká z nenápadného notování si dvou až tří muzikantů, které jednoho dne napadne “Co kdybychom si tak postavili kapelu?” Stalo se to v roce 1996 i Zdenku Bímovi po opuštění Walk Choice Ice a řetězením okolností z toho vznikla kapela se zvláštním jménem : -123 minut.

A dobře tak! Je to kapela většinou třicátníků, kteří mají už něco odehráno a kupodivu se neženou a nejsou hnáni za komerčním úspěchem za každou cenu. Jejich styl je založen na fůzi jazzu rocku blues i funku . Nejsou důležité vlivy ale výsledek. A ten je takový že skupina pravidelně koncertuje po střední Evropě, zahrála si v Británii a samozřejmě se po posledním úspěchu zde, vrací do Žatce na Dočesnou. Hrají ve složení kytara Zdenek Bína – výhradní autor hudby, basa Fredrik Janáček - výhradní textař a bubeník Marin Vajgl. Skupina zpívá své písně v angličtině.

-123 minut stihli vydat 5 alb z toho jedno živé a získat ocenění České hudební akademie. Zdenek Bína pak složil hudbu k filmu Horempádem. Největší výhrou pro ně ovšem je že si svou a nepodbízivou zajímavou hudbou získali přízeň mnoha fanoušků.Pokud je už znáte je jisté že vaše kroky budou směřovat v sobotu 1.9. ve 21:00 hodin na rockovou scénu. Je téměř jisté že se zde řady jejich fanoušků opět rozšíří.