Národní šampionát mažoretek

Autor: Martin Veselý <(at)>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 08. 05. 2007

V úterý 8.5. proběhlo od 10.00 hodin na náměstí v Žatci oblastní kolo Národního šampionátu mažoretkových skupin. Za město uvítal všechny zúčastněné starosta města p. Erich Knoblauch a prezident mažoretkového svazu p.Tomáš Stavěl a zahájili soutěž v pochodovém defilé. Do pochodu všech 14 zúčastněných souborů vyhrával dechový orchestr ZUŠ Louny. Pětičlenná porota hodnotila pochodový krok, rytmus pochodu a synchronizaci skladby s hudbou.

Po společném obědě který zajistila jídelna při Základní škole v Komeňského alej, se všichni přesunuli do areálu letního kina, kde ve 14.20 hodin začala druhá část soutěže v pódiových formacích. Soutěžilo 14 mažoretkových skupin ve třech základních kategoriích, děti, juniorky a seniorky. Čtvrtým rokem proběhla také soutěž v pomponech (roztleskávačky), té se zúčastnilo 7 souborů, a potřetí proběhla soutěž v Show Group,což je skladba s jakýmkoliv doplňkovým náčiním, kterou absolvovaly tři soubory.  V rámci doprovodného programu, během kterého se porota odebrala vyhodnotit pořadí, vystoupil jeden ze semifinalistů pěvecké soutěže Superstar – Jaroslav Parči, který již tradičně v chladném počasí rozhýbal všechny přítomné návštěvníky. V 17.45 se dostavila porota s výsledky, které pro někoho přinesly štěstí a slávu pro jiné slzy a smutek.

Vítězem v kategorii mladší děti se staly Litvínovské mažoretky pod vedením Jany Schützové a ve starších Světlušky z Chebu vedením paní Jaroslavy Novotné.

V mladších juniorkách zvítězily Motýlci I z Chebu pod vedením paní Jaroslavy Novotné a pod jejím vedením i ve starších juniorech Motýlci II.

V nejstarší kategorii seniorek si vítězství odnesly Litvínovské mažoretky pod vedením Jany Schützové.

V pomponech si v jednotlivých kategoriích vítězství vybojovaly mažoretky Modern starší z Klatovpod vedením Dany Grünerové, Poměnky ZUŠ Žatec a sedmikrásky ZUŠ Žatec pod vedením paní učitelky Ivany Fábryové. Kromě vítězů se do národního kola nominovalo ještě dalších šest souborů.

Chladné počasí s drobnými přeháňkami tradičně nezklamalo, i když po ukončení si pořádnou sprchu ani letos nenechalo ujít.

Návštěvnost veřejnosti na náměstí byla velice skromná, o to větší zájem o vystoupení byl v letním kině.

V závěru bych rád poděkoval všem zúčastněným souborům, Městské policii Žatec pod vedením pana Jiřího Štorka za bezchybný dozor a doprovod, porotě za organizaci a kvalitní rozhodování, Technickým službám Žatec za dopravní značení, p. Kloučkové a Spáčilové za přípravu zasedací síně na radnici, kuchařkám a vedení Základní školy Komenského alej za výborný oběd a poskytnutí prostoru jídelny, všem zaměstnancům Městského Divadla v Žatci za organizaci a přípravu celé akce, technikům a zvukařům, stánkařům za zajištění občerstvení a firmě Rosana za bezplatné zajištění pitného režimu a dobrovolným záchranářům Žatec za zajištění ošetření a první pomoci.

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii na www.divadlozatec.cz

Martin Veselý

ředitel městského divadla