Digitální kino je připraveno k spuštění - program Březen 2007

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Digitální kino, Vydáno dne: 16. 02. 2007

V těchto dnech byla dokončena instalace Digitálního kina v Žatci. Návštěvníci se mohou těšit na pravidelné filmové produkce z domácí i zahraniční tvorby.

V měsíci Březen se můžete těšit například na filmy Kupec Benátský,  Životy těch druhých  nebo na český film Maharal, který byl uveden v premiéře do kin 15. února.  Z důvodu instalace kina v prostoru žateckého divadla budou filmové produkce probíhat vždy pravidelně v sobotu a pondělí. Pro děti se bude promítat zejména v neděli dopoledne.  Digitální technologie umožňuje kromě filmových produkcí také mnoho dalších  možností využití. V budoucnu se můžeme dočkat například živých sportovních či hudebních  přenosů  ze vzdálených míst.  Kompletní program kina i divadla  naleznete vždy na stránkách www.divadlozatec.cz.

 Další informace  naleznete zde : DIGITÁLNÍ KINO ..... již brzy v Žatci

 

Podívejte se na video reportáž TV OK PLUS 

 

 

BŘEZEN 07

DVOŘÁKOVA 27 / ŽATEC / 438 01 / 415 710 519

6.3.

ÚTERÝ

KUPEC BENÁTSKÝ

drama/komedie, USA/V. Británie 2006, 138 min, české titulky, premiéra

Slavná a nadčasová divadelní hra Williama Shakespeara sleduje dramatické i komické zvraty osudu a štěstěny skupiny křesťanských šlechticů, kteří se zadluží židovskému lichváři.V roli hrabivého lichváře exceluje démonický Al Pacino, čestného boháče Antonia si zahrál Jeremy Irons a zamilovaného Bassania uhrančivý Joseph Fiennes.

19:30

Přístupné od

12. let

E - CINEMA

Vstupné: 59 + 1 ,-

Blue Sky

11.3.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI 1

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

 

10:00

Přístupné

 

Vstupné: 20 ,-

12.3.

PONDĚLÍ

ŽIVOTY TĚCH DRUHÝCH

Drama, Německo, 2006, 137 min, české titulky

Celovečerní režijní debut Floriana Henckela von Donnersmarcka nelze označit jinak než jako velkolepý. Film je zcela výjimečným obrazem syrové atmosféry NDR, který vybočuje z řady převážně komediálních snímků, jež se tímto obdobím dosud zabývaly. Je nejen velmi intenzivním a působivým thrillerem, ale zároveň dojemným milostným příběhem.

Hrají: Ulriche Muhe, Sebastian Koch, Martina Gedeck a další.

19:30

Přístupné od

12. let

E- CINEMA

Vstupné: 49+1 ,-

 

17.3.

SOBOTA

PRAVIDLA LŽI

Thriller , Česko, 2006, 115 min, premiéra

Psychologické drama z prostředí terapeutické komunity, kde se jedenáct lidí pokouší odpoutat od své minulosti. Motto jejich snažení by se dalo shrnout do asi nesplnitelného přání - ať najdu sílu změnit, co změnit můžu, a vyrovnat se s tím, co měnit nemůžu; a ať dokážu tyhle dvě věci od sebe rozeznat

Hrají: Jiří Langmajer, Klára Issová, Jan Budař, Jaroslav Dulava a Další

Režie: Robert Sedláček

19:30

Přístupné od

12. let

E- CINEMA

Vstupné: 59 + 1 ,-

 

18.3.

NEDĚLE

PÁSMO POHÁDEK PRO DĚTI 2

Kreslené pohádky pro nejmenší diváky

 

 

 

10:00

Přístupné

 

Vstupné: 20,-

19.3.

PONDĚLÍ

PULP FICTION

- Historky z podsvětí

Krimi / Thriller / Komedie / Drama USA, 1994, 154 min

Kultovní film od Quentina Tarantina nás zavede do losangeleského podsvětí zamořeného drogovými dealery spletený do několika historek. Barevné, až nadsmyslné scény z tajemných barů, obrázky "běžného" života gangsterů, kteří musí čistit vyhrazené území pro svého šéfa, to vše je strhujícím opusem.

Hrají: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Tim Roth, Angelina Jones a další

19:30

Přístupné od

15. let

DVD

Vstupné: 40 ,-

Miramax Films

24.3.

SOBOTA

MAHARAL

- Tajemství talismanu

Dobrodružný, Česko, 2006, 105 min, premiéra

Napínavý a fantastický příběh tří pražských dětí Aleny, Davida, Ondry a charismatického hledače pokladů Aarona Cohena nás zavede na ta nejtajemnější místa staré Prahy, do rozvalin starého vodního hradu a mezi podivuhodné bytosti z dávných časů… Tam všude se odehrává napínavé a dobrodružné pátrání po záhadném pokladu, Golemovi a bájném Kameni mudrců... Příběh určený především dětem má velice reálný základ.

Hrají: Bořivoj Navrátil, Barbora Seidlová, Matyáš Valenta, Josef Somr, Maroš Kramár, Miroslav Táborský, Vladimír Kratina

19:30

Přístupné od

12. let

E-CINEMA

Vstupné: 59+1 ,-

Bonton Film

26.3.

PONDĚLÍ

CLERKS:

Muži za pultem

Komedie USA, 2007, 97 min, české titulky, premiéra

Dante a Randal pracují už hodně dlouho jako prodavači v rychlém občerstvení. Jejich vrstevníci za tu dobu dávno udělali kariéru. Děj se odehrává během jediného dne, který má být pro Danteho posledním, než se ožení a nadobro odjede do “světa dospělých”. Odborné a naprosto nekorektní komentáře personálu restaurace se točí kolem sexu, Hvězdných válek a dalších ptákovin. Okruh témat rozšiřuje sexuální orientace Froda Pytlíka z Pána prstenů. Vše spěje k velkolepému večírku na rozloučenou, který bude jistě plný nejzvrhlejších sexuálních praktik – nebo řečí o něčem takovém.

Více na : www.Clerks2.com

Hrají: Ben Affleck, Kevin, Smith, Rosando Dawson, Jeff Anderson a další

19:30

Přístupné od

15. let

DVD

Vstupné: 59+1 ,-

Palace Pictures

 

31.3.

SOBOTA

DARVINOVY CENY

Černá komedie, USA, 2006, 85 minut , česká premiéra

Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael a Siri, která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad.

Hrají: Winona Rydel, Joseph Fiennes, David Arquette, Juliet Lewis a další

19:30

Přístupné od

12. let

DVD

Vstupné: 59 + 1 ,-

Palace Pictures