Skupina Verona

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 02. 08. 2006

Jelikož je program hlavního podia Dočesné koncipován jako ochutnávka pro obecenstvo všech věkových kategorií a základních žánrů, nebudou ošizeni ani nejmladší návštěvníci. Ti již večerní program sledovat nebudou neb se budou hýbat na nějaké diskotéce a proto jim zazpívá hvězdné v odpoledním čase zahraje diskotéková skupina Verona.

Stane se tak v 15 hodin na hlavním pódiu. Duo Verona tvoří mladá zpěvačka Markéta Jakulová, vystudovaná návrhářka hraček, vítězka televizní pěvecké soutěže DoReMi a klávesista Petr Fider producent, zakladatel a výhradní autor repertoáru dnes již neexistující obchodně úspěšné skupiny Holki..

Duo spolu vystupuje od roku 2003 a vydalo již několik singlů a tři alba. Verona je typicky diskotékové duo nic pro hudební fajnšmekry, ale své místo v hudebním šoubyznysu České i Slovenské republiky si našlo.

Nejčastěji je lze potkat na diskotékách které objíždějí s 30 minutovým pořadem. Dá se tedy očekávat že žatecké náměstí se po třetí hodině odpoledne roztančí malou diskopárty.

Jiří Navrátil