Národní šampionát mažoretek 2006

Autor: Martin Veselý <(at)>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 23. 05. 2006

V sobotu 20.5. proběhlo od 10.00 na náměstí v Žatci oblastní kolo Národního šampionátu mažoretkových skupin. Za město uvítal všechny zúčastněné místostarosta Aleš Dvořák a president mažoretkového svazu p.Tomáš Stavěl a zahájili soutěž v pochodovém defilé. Do pochodu všech 15 zúčastněných souborů vyhrávala dechová hudba Jitřenka Praha a dechový orchestr mladých Oharka Louny. Čtyřčlenná porota hodnotila pochodový krok, rytmus pochodu a synchronizaci skladby s hudbou.

 

Po společném obědě který zajistila jídelna při Základní škole v Koměnského alej, se všichni přesunuli do areálu letního kina, kde ve 14.00 hodin začala druhá část soutěže v pódiových formacích. Soutěžilo 15 mažoretkových skupin ve třech základních kategoriích, děti, juniorky a seniorky. Třetím rokem proběhla také soutěž v pomponech (roztleskávačky), té se zúčastnily 4 soubory, a podruhé proběhla soutěž v Show Group,což je skladba s jakýmkoliv doplňkovým náčiním.V rámci doprovodného programu, během kterého se porota odebrala vyhodnotit pořadí, vystoupilodívčí pěvecké duo Pussy, které v chladném počasí roztancovaly všechny přítomné návštěvníky. V 17.00 se dostavila porota s výsledky, které pro někoho přinesly štěstí a slávu pro jiné slzy a smutek. Vítězem v kategorii mladší děti se staly Minipampelišky Praha pod vedením Pěvy Filípkové a ve starších Sněhurky ZUŠ Žatec pod vedením paní učitelky Lenky Turkové. V  juniorkách zvítězily Panenky České Budějovice pod vedením paní Marie Kolafové a v nejstarší kategorii mladších seniorek si vítězství odnesly Matulenky Žatec paní učitelky Lenky Turkové a ve starších Sedmikrásky Žatec pod vedením paní učitelky Ivany Fábryové. V pomponech si v jednotlivých kategoriích vítězství vybojovaly Panenky České Budějovice a Sedmikrásky Žatec Ivany Fábryové. Kromě vítězů se do národního kola nominovalo ještě dalších šest souborů.

Chladné počasí s drobnými přeháňkami tradičně nezklamalo, i když po ukončení si pořádnou sprchu ani letos nenechalo ujít.

Návštěvnost veřejnosti na náměstí byla velice skromná, o to větší zájem o vystoupení byl v letním kině, kde díky krajské dotaci nemuselo být vybíráno žádné vstupné.

V závěru bych rád poděkoval všem zúčastněným souborům, Městské policii Žatec pod vedením pana Jiřího Štorka za bezchybný dozor a doprovod, porotě za organizaci a kvalitní rozhodování, Technickým službám Žatec za dopravní značení, panu Kvapilovi za vyznačení úseku pro pochodové defilé, kuchařkám a vedení Základní školy Komenského alej za výborný oběd a poskytnutí prostoru jídelny, všem zaměstnancům Městského Divadla v Žatci za organizaci a přípravu celé akce, technikům a zvukařům, stánkařům za zajištění občerstvení a firmě Rosana za bezplatné zajištění pitného režimu, záchranářům Žatec za zajištění první pomoci. Zvlášní poděkování si zaslouží pracovníci Městské policie Žatec pod vedením pana Jiřího Štorka, kteří měli nemalé starosti s neukázněnými řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení a museli být odtaženi.

Martin Veselý

ředitel městského divadla