Šokující překvapení v žateckém divadle

Autor: Karel Fiala <fiala(at)centrum.cz>, Téma: Činohra, Vydáno dne: 11. 04. 2006

V pondělí 10. dubna uvedlo Městské Divadlo Žatec okouzlující, zábavnou a nesnesitelně dojemnou hru Monology Vagíny.

V téměř dvouhodinové exkurzi do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, která je oslavou ženské sexuality, se postupně představili herečky Dáša Bláhová, Michaela Sajlerová a Anna Polívková.

Diváci si postupně vyslechli výpovědi žen se seznamováním se s vlastní vagínou a zážitky ze sexuálního života. Dále se dozvěděli jak se slovo vagína vyslovuje v různých nářečích a jazycích. Večer, do kterého byli návštěvníci aktivně zapojeni vznikl za podpory gynekologické poradny paní Mudr. Marečkové finišoval a diváci odcházeli nejen plni zážitků, ale také obdarování dámskými hygienickými potřebami. Poprvé si tak návštěvníci z divadla odnesli praktický dárek, který by asi hledali v jiných prostorách. Po čase se tak podařilo zaměstnancům divadla příjemně šokovat návštěvníky, kterých v sezóně 2005 / 2006 pozvolna přibývá.

Městské Divadlo Žatec se postupně přibližuje lidem, kteří by do této instituce nepřišli. Zkusme se společně zamyslet na tím, zda sledovat různé televizní reality show nebo navštěvovat

divadelní prostory a představení pravidelněji. Své názory prosím zasílejte do Městského divadla Žatec, nebo je můžete anonymně zanechat na stránkách www.divadlozatec.cz, kde mimo programu najdete odkaz k diskusi a další informace o kulturním dění nejen na žatecku.

Karel Fiala