Radim Hladík a Blue Effect

Autor: Dominik Stroukal <jesus(at)kristus.org>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 17. 03. 2006

Daly by se popsat stohy papíru. Ve čtvrtek 16. března se totiž v Městském divadle v Žatci představil po patnáctileté odmlce hudební soubor s názvem Blue Effect. Už podle nezvykle plného divadla se dal tušit nevšední zážitek. A že byl, o tom se přesvědčili posluchači všech věkových kategorií.

 

 

Z původního složení Blue Effectu zůstal pouze kytarový mág Radim Hladík. Od doby, kdy na vystoupil na pódium, až do samého závěru týral svou kytaru těmi nejroztodivnějšími akordy, originálními způsoby a ve všech možných rytmech. Radim Hladík neváhal zahrát na elektrickou kytaru smyčcem a divákům dokázal, že i složité věci je schopen zahrát s kytarou za hlavou. Kytary se v některých písních objevily dokonce tři plus jedna basová. Jednu z nich držel pevně v rukou v čechách poměrně známý a populární člen Walk Choc Ice Honza Křížek. Ten se současně chopil mikrofónu a dokazoval všem přítomným, že mu nedělají problémy jakékoliv hlasové polohy. Svým zpěvem ho doprovázel a střídal klávesista a kytarista Pavel Bohatý, který za svou bohatou kariéru prošel řadou hudebních spolků - od Big Foot, kde si zahrál s Ivanem Králem, až po Ready Kirken. Rytmus udával v koutě skrytý mladý basák Wojttech ze skupiny Mindway. V neposlední řadě je členem Blue Effectu také usměvavý bubeník Václav Zíma, který za svou soupravou odbyl během večera neskutečnou práci.


Effecti začali koncert v duchu starých věcí, nechyběl ani hit Vladimíra Mišíka (který mimochodem vystoupí v Městském divadle v Žatci 4. dubna!) Slunečný Hrob, po kterém diváci nemohli přestat tleskat. Téměř v polovině koncertu se Radim Hladík odkázal na fakt, že skupina je ze dvou pětin Walk Choc Ice a spustili čtyři jejich písně. Effectů nedočkaví návštěvníci byli následně obdarováni písněmi jako Reiki nebo dnes již nesmrtelnou Čajovnou. Celý koncert nakonec uzavřel rocknrollový mix písní od depešácké klasiky Personal Jesus, kterou zahráli celou a ve velmi osobitém podání, přes části "Zdi" od Pink Floyd, Cream, Yes, až k jisté české lidovce... Blue Effect odešel a na pódiu ještě zůstal sám Radim Hladík, který symbolicky vstoupil do nově vytvořené Síně slávy žateckého divadla. Kdo přišel, rozhodně udělal dobře, viděl totiž rozhodně jeden z nelepších letošních koncertů. Kdo zaváhal, ať neváhá, až se na začátku dubna přijede do Žatce podívat dlouholetý hudební i životní přítel Vladimír Mišík se svou kapelou Etc - rozhodně se bude jednat o podobně silný kulturní zážitek.

Dominik