Radim Hladík v Síni slávy a v žateckém divadle.

Autor: Martin Veselý <(at)>, Téma: Koncerty, Vydáno dne: 16. 03. 2006

Kytarista Radim Hladík vstoupil do Síně slávy jako první ryzí instrumentalista. "To může být na jednu stranu handicap, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem se tam nedostal in memoriam. To by bylo horší," řekl krátce po převzetí ceny.

Zakladatel kapely Blue Effect Hladík brázdí vody českého rocku již přes čtyři desetiletí a na pódiu se neubránil dojetí. "Je to těžký jak muzikantský život, docela to váží," potěžkal Hladík sošku anděla hrajícího na šalmaj. Ocenění uloží do rodinné síně tradic. "Můj syn už dostal asi čtyři České lvy za filmový zvuk, tak já ho mezi ty lvy přiřadím," řekl.

Hladík právě podniká s kapelou Blue Effect a s Mišíkovým Etc... společné turné; koncem května už bez kapel tito dva rockoví matadoři odletí s Janem Hrubým hrát do Kanady. Poté Hladíka čeká řada letních festivalů, jeden z nich až v Chicagu. "Na podzim bych chtěl udělat DVD a skončit s tou minulostí, se starými věcmi a mít čistý stůl. Už jsme sehraní a tu minulost cítím jako kouli na noze a rád bych se toho zbavil," prohlásil. Láká ho prý zhudebnění aktuálních textů. "Chtěl bych takové, které by byly pokud možno současné, v době, ve které žijeme. Aby to nebyla jen nějaká láska - páska nebo takové nezávazné věci," vysvětlil. "Už ve svém životě těch desek moc dělat nebudu, takže si zkusím dát záležet," prohlásila legenda, která letos oslaví 60. narozeniny.

Zdroj. Deníky Bohemia