NIGHTWISH REVIVAL

Autor: Martin Veselý <(at)>, Téma: Dočesná, Vydáno dne: 01. 07. 2005

Neznáte Nightwish? Kapelu, která již delší dobu slaví úspěch na předních místech v hitparádách Západní Evropy a rodného Finska?

Pro ty, co znají i ty, co neznají... - sice originální Nightwish město Žatec nenavštíví, avšak její revival Vás určitě ohromí, neboť hudební styl této kapely založen na zpěvu Cathy Peterkové /soprán/ doprovázený klávesami , kytarou, basou a bicími nemá dle mého názoru v tomto hudebním stylu moc konkurentů. Kapela si po světě získala miliony fanoušků, kteří jsou ochotni bezproblému cestovat i do zahraničí, vesměs asi tak, jako každý fanoušek své kapely. I když se jedná o styl metalu, v překladu to znamená Noční přání nebo Přání noci, takže si můžete udělat asi tak představu, o čem zpívají – žádný řev, jak si většina lidí představuje pod slovem „metal“….

Nightwish


Ti, kteří si chtějí přečíst překlady písní, mohou se podívat na tento odkaz:

Plno kapel má své revivaly, některé lepší, některé horší…o tomto revivalu si myslím však to nejlepší, můžete se sami přesvědčit na jejich stránkách www.nightwishrevival.zde.cz , kde si můžete stáhnout celé MP3 – Wishmaster, She is my sin, Come cover me. Toto seskupení hraje převážně na Moravě, kde se jejím zakladatelem stal Lubomír Strakoš.

A závěrem se sluší připomenout, že ten, kdo jede letos v létě na Masters of Rock do Vizovic, má možnost poprvé vidět vystoupení Nightwish v České republice.

Web skupiny Nightwish je zde : nightwish.com .

autorem článku je Pepa Kouba z Podbořan