Dočesná 2005 - Hlavní scéna

Autor: frankie <frankie(at)zateckecountry.cz>, Téma: Dočesná, Zdroj: MěDŽ, Vydáno dne: 26. 06. 2005

Kompletní program hlavní scény žatecké dočesné 2005 ( změny možné )

 

 

 

2. 9.  Pátek

 

18:00 – 18:05       Zahájení

 

18:05 – 18:40       ZUŠ Žatec + MŠ Alergo

                          Děti svému městu 

 

19:00 – 19:50       Strahovanka

                          Dechovka

 

20:00 – 21:30       Žákovský Orchestr Heidelbachexpress 

                                z Partnerského Města Thumu

                            

21:30 – 23:30       Pink Floyd - The Wall  2005 

                          Koncertní a scénické  ztvárnění projektu  PINK  FLOYD

 

3. 9.  Sobota

 

10:00                Zahájení 

                        Znělka, moderátor, seznámení s programem a sponzory  

      

10:00 – 21:00     Patrik Hezucký

                        Kamil Urbánek, Mrázek Ústředna ..co dodat ??

 

10:10 – 12:00     Žatečané Žatečákům

                        Blok písniček v podání regionálních hudebních seskupení   

 

12:00 – 13:00     Laura a její tygři

 

13:00 – 14:00     Touch

                        Českoruská skupina s hitem „Ljubi Menja Po Francuzski“ 

 

14:00 – 15:00     Orchestr  Bläserkids z Thumu

                        Slavné melodie v podání přátel z partnerského města   

 

15:00 – 16:20     Žatečanka

                        Dechovka z města chmelu          

 

16:30 – 18:00     Karel Černoch a Orchestr Josefa Hlavsy

                        Světové melodie v podání sólistů orchestru z Prahy

 

18:00 – 19:00     Děda Mládek Illegal Band

                        Největší hity Ivana Mládka v novém kabátku

 

19:00 – 20:00     Nevím

                        Nejmladší rocková skupina

 

20:30 – 22:00     Katapult

                        Oslava  30. výročí rockové skupiny

 

22:00 – 24:00     Žatečané Žatečakům

                        Pokračování hudebního bloku s reg. skupinami 

      

                

Rytíř chmelového řádu

V rámci programu na hlavní scéně proběhne letos poprvé historický obřad pasování význačné osobnosti do stavu rytíře chmelového řádu.

Chmelařský řád byl založen Janem Neohroženým, narozeným v roce 1371 v Dijonu, synem Filipa Odvážného, vévody burgundského a krále brabantského a měl vyznamenat a poctít všechny pány, kteří přispěli svou prací k rozvoji a blahu této ušlechtilé rostliny, pro výrobu piva tak důležité.

Před 48 lety byla tato tradice obnovena a má znovu poctít své následníky, kteří byli oceněni ve 14. století. “Jsou to pěstitelé chmele, sládci, rektoři vysokých škol, pomocníci, pijáci dobrého piva a vůbec všichni veselí tovaryši, kteří mají zájem o ušlechtilé pěstování chmele a ušlechtile chutnající mok”.

Návrhy na udělení tohoto významného řádu podávají organizace pěstitelů chmele z členských zemí mezinárodní chmelařské organizace pro ty, kteří se svým dílem zasloužili nejvíce o rozvoj a slávu chmelařství. Za Českou republiku podává nominace Svaz pěstitelů chmele ČR a od letošního roku má právo jedné nominace také Unie obchodníků a zpracovatelů chmele v ČR.

Za uplynulých 47 let putovalo do České a Slovenské republiky již přes 200 ocenění. Mezi prvními, kteří byli v roce 1957 v Paříži oceněni byli také Ctibor Blattný, Josef Kříž, Emil Rom, Jaroslav Špička a Alfréd Kejř.

Chmelařský řád má tři stupně. Tímto odstupňováním je dána i výše míry uznání a to tak že druhé vyznamenání (Officer – důstojník) je vyšší, třetí pak (Commander – Velitel) je nejvyšší.

V celé historii řádu dosáhli na druhý stupeň z České republiky Josef Kříž, Ctibor Blattný, Jaroslav Špička, Mikuláš Klapal, František Smrčka, Josef Valášek, Václav Fric, František Chvalovský, Lubomír Vent a Emil Bureš. Třetí nejvyšší stupeň byl udělen v roce 2001 v Cantebury v Anglii panu Františku Chvalovskému a v roce 2005 v Lanzhou v Číně panu Václavu Fricovi.

V roce 2005 byli z České republiky oceněni řádem prvního stupně pan Václav Ciniburk, pan Petr Čapek, pan Miroslav Kavan a pan Josef Ondráček.