Pohoda vládla Pospolifestu 2005

Autor: Iveta Drlíková <drlikova(at)mesto-zatec.cz>, Téma: Koncerty, Zdroj: želva, Vydáno dne: 22. 06. 2005

Desítky návštěvníků, kteří berou hned od začátku festivalovou bránu útokem, tak začal i přes nepřízeň počasí 4. ročník Pospolifestu.

     Hudební program zahajovala žatecká kapela Neumý Nic, která, jak se v sobotu ukázalo, si na fanoušky nemůže stěžovat. Žatečáci příjemně překvapili a protože Pospolifest dává přednost regionálním amatérským kapelám, tak se publiku předvedla i další domácí partička „Veřejné Tajemství“ a nechyběla ani stálice místního hudebního dění Stolní Společnost, která celý festival tradičně uzavírala.

 

    Pódium v zahradní restauraci  u Lidového domu po roce ovládli také muzikanti z bohaté lounské líhně. Skvělá byla kapela Four Symbols, nechyběla Iggyho parta ani starý, dobrý Paralet. „Den před festivalem pro nemoc odřekly dvě kapely, za které se ale stihla sehnat náhrada, takže vše dobře dopadlo, doufáme, že i ke spokojenosti diváků. Návštěvníci Pospolifestu letos hodně omladili, je vidět, že o podobné akce je mezi mladými zájem,“ říká Štěpán Beneš ze sdružení Amplion, které Pospolifest pořádalo.

 

Rastaman z Ústí aneb zpěvák a kytarista kapely Orthodox & Uragan Andrew.

Rastaman z Ústí aneb zpěvák a kytarista kapely Orthodox & Uragan Andrew.

 

     Velkým tahákem sobotního dne bylo určitě zemité reggae v podání ústecké kapely Reggae Orthodox & Uragan Andrew a vystoupení teplické Radosti. V té z původní sestavy zůstal sice jen její lídr, zpěvák a trumpeťák Pondělík. Za zády s jinými muzikanty přesto opět dokázal, že vidět a poslouchat ho živě na pódiu je pokaždé opravdová radost!

 

Festival se zvládl bez problémů, i když s přípravou akce je dost starostí. Kdo něco podobného někdy organizoval, ví o čem mluvím. Bez zájmu diváků, podpory Města Žatec, firmy Likor pana Hladkého, pana Libora Dongrese – autorizovaného prodejce Eurotel a pana Milana Milfaita – Stihl, by se letošní ročník jen těžko uskutečnil, “

 

dodává ještě Štěpán Beneš.

 

Foto, text: želva