Sranda v žateckém divadle naštěstí neskončila

Autor: Jitka Hodasová <(at)>, Téma: Humor, Zdroj: Jitka Hodasová, Vydáno dne: 23. 11. 2001

Jeden rozumu prostší s hlouplým úsměvem a skřípavým hlasem a druhý uvážlivý intelektuál neustále peskující svého slaboduchého kolegu. Ano správně, jde o dvojici Mladý - Náhlovský, která ve středu přijela procvičit bránice žateckým divákům.

      Před doslova nabité hlediště žateckého divadla ve středu večer předstoupila známá komická dvojice Josef Alois Náhlovský a Josef Mladý s programem Tady končí sranda.

      Naštěstí název pořadu svůj smysl nesplnil, protože legrace byla. Tradiční model jeden hloupý a druhý chytrý zůstal zachován a asi není nutné uvádět, kdo byl kdo. Po několika úvodních rozhovorech prišlo na řadu první téma, a to sport. Zatímco pan Mladý obecenstvo ke zušlechťování fyzické stránky nábádal, jeho kolega si vždy našel historku, díky které byl každý sport nebezpečný. Diváci se tak dozvěděli o plavci, kterého sežral krokodýl, šachistovi, jenž si o svého krále vypíchl oko a o turistovi, který při túře v Alpách nakonec skončil ve společné rodině s kamzíky.

      Náhlovský se také prohlásil za léčitele, vybral si v hledišti dámu, kterou se rozhodl zhypnotizovat a ta by pak v oblouzněném stavu měla podle jeho přání na jevišti předvést striptýz. Seance se nepovedla a záhy skončila, z léčitele totiž vyšlo trochu jiné médium, jež mělo vliv predevším na osoby stojící za ním.

      Program se skládal i ze starých scének a vtipů, jež příznivci této dvojice jistě znali, ale jistou novinkou byl scénář telenovely, který stvořil kdo jiný, než Alois Náhlovský. Děj byl jednoduchý, spočíval v tom, že jistý Chosé nepřijel a všichni obyvatelé domu se to postupně dozvídali až po hlavní postavu, jež nesla jméno Pepinda (to byl ostatně i název celé telenovely) . Když se dozvěděla, že Chosé nepřijel, omdlela a poté, co Chosé konečně dorazil, vše šťastně skončilo. Protože nakonec příchozích osob, které se postupně dozvídaly tu novinu, bylo mnoho, museli pomáhat i diváci. Přes osobité podání komika se však musí uznat, že podobnost se skutečnými telenovelami tu byla, klidně by ji mohl televizi nabídnout.

      Nechyběl ani obvyklý zápisník, do kterého návštěvníci psali své dotazy, na něž v druhé polovině programu dvojice odpovídala. Všichni přítomní tak zjistili tělesné míry pana Náhlovského, dozvěděli se, jak se dvojice seznámila, kolik času věnuje sexu, že největším životním trapasem Náhlovského byI jeho vlastní porod. Vystupující dokonce obdrželi vyznání lásky a jednu básničku.

      Mezi rozhovory vstupovali do pořadu vlastními písněmi. Několikrát zazněla i zpívaná reklama na výrobce nejrůznějších; převážně drogistických potřeb. Žatečané se také dozvěděli, že jméno jejich města vzniklo ze slova záteč, což podle Náhlovského znamená zatáčka, takže v Žatci všichni zatáčeli bud´ doprava nebo doleva.